Ako dlho vydrží betónová žumpa?

Ak sa chystáte postaviť betónovú žumpu, budete si musieť položiť otázku: Ako odolná je betónová žumpa? Mnoho ľudí si pod pojmom žumpa predstaví iba nádrž na odpadovú vodu a nerozmýšľajú nad tým, či bude ich žumpa odolná alebo kedy bude potrebné ju vymeniť. Odpoveď poznajú až vtedy, keď čelia potrebe vymeniť tú starú.

Betónové žumpy sú trvanlivé a odolné.

Betónové žumpy sú odolné a majú dlhú životnosť, a preto sa používajú v mnohých domácnostiach po celom svete. Je však dôležité pochopiť, ako fungujú, aké sú ich výhody a nevýhody a či stojí za to zvážiť inštaláciu takejto žumpy vo svojej domácnosti.

Ako dlho vydržia betónové žumpy?

Betónové žumpy môžu pri správnej údržbe vydržať desiatky rokov. Ich životnosť je približne 50 rokov, no pri správnej kontrole a údržbe môžu vydržať aj dlhšie. Betónové nádrže majú menšiu pravdepodobnosť úniku ako modely zo sklenených vlákien alebo plastové, pretože nemajú žiadne švy, ktoré by mohli časom prasknúť alebo degradovať pri vystavení slnečnému žiareniu. Betónová nádrž je tiež menej náchylná na koróziu od kyselín alebo chemikálií ako kovová nádrž.

Tajomstvo dlhovekosti

Betónové žumpy sú vyrobené z betónového vonkajšieho plášťa a vnútornej plastovej vložky. Táto kombinácia ich robí odolnejšími ako ich náprotivky bez takéhoto plášťa. Betónový vonkajší plášť poskytuje pevnosť a odolnosť, zatiaľ čo vnútorná vložka pomáha chrániť pred poškodením spôsobeným chemikáliami, ako sú bielidlá a čistiace prostriedky. Najdôležitejšie je, že kombinácia týchto dvoch materiálov zabraňuje hrdzi, ktorá je často príčinou predčasného zlyhania oceľových nádrží.

Okrem trvanlivosti sú betónové žumpy tiež nákladovo efektívne, pretože vyžadujú menej údržby ako iné typy žúmp. Betónové žumpy nevyžadujú čistenie alebo úpravu ako iné typy systémov, pretože nemajú otvorené dno alebo hornú časť, v ktorej sa môže časom nahromadiť kontaminácia.

Ako predĺžiť životnosť žumpy?

Betónová žumpa je pevná a odolná konštrukcia, ktorá vydrží desiatky rokov, no nemožno ju jednoducho nechať len tak. Najlepším spôsobom, ako predĺžiť životnosť žumpy, je správna starostlivosť a údržba.

Udržujte ju čistú. Pravidelné čistenie vnútornej a vonkajšej strany žumpy pomôže znížiť zápach, usadzovanie kalu a možnosť zatekania alebo výskytu prasklín betónu.Pravidelne vykonávajte odčerpávanie Keď sa žumpa naplní odpadovými vodami, je ťažšia a ťažšie sa odčerpáva. Nadmerné intervaly odčerpávania môžu spôsobiť vážne problémy, ako je preplnenie nádrže alebo zlyhanie potrubia v dôsledku príliš veľkého tlaku na ne.