Betonova pivnica

V súčasnosti si môžeme všimnúť rozvoj záhradnej infraštruktúry. Objavuje sa veľa výhod a riešení, ktoré výrazne zlepšujú vzhľad priestoru okolo našich domovov. Populárne sú medzi inými betónové pivnice, tiež známe ako zemnice. Takéto vonkajšie pivnice sa dobre osvedčia na miestach, ktoré sú zdobené rôznymi spôsobmi. Skvele sa hodia tam, kde dominuje rustikálny štýl, ako aj na miestach usporiadaných v súlade s modernými trendmi.

Hotové betónové pivnice – záruka rýchlej montáže

Investícia do betónových pivníc je mimoriadne výnosná. Stačí si zvoliť vhodný variant (konkrétne rozmery a typ – s polkruhovou alebo obdĺžnikovou klenbou) a určiť miesto, kde bude takáto konštrukcia inštalovaná. V tejto súvislosti by sme mali venovať pozornosť druhu prítomného substrátu a stupňu zatienenia. Bolo by dobré, ak by to bola suchá oblasť, kde sa nehromadí podzemná voda. V ideálnom prípade by mala byť betónová pivnica umiestnená na severnej strane.

Betónové pivnice sú vyrobené z odolného materiálu, odolného voči poveternostným podmienkam, takže môžete počítať s tým, že budú dlho plne funkčné. Hotové záhradné pivnice sú dodávané na konkrétne miesto a následne zmontované. Malo by sa však vziať do úvahy, že je potrebné pripraviť výkop vhodnej veľkosti, do ktorého bude umiestnená celá konštrukcia. Potom už zostáva len postarať sa o jeho starostlivú a profesionálnu montáž.

Betónové pivnice – aký je ich účel?

Betónové pivnice majú všestranné použitie. Sú obzvlášť užitočné najmä vtedy, keď potrebujeme ďalší priestor na zhromažďovanie a skladovanie. Vo väčšine prípadov sa s nimi zaobchádza ako s technickými miestnosťami. Takéto objekty niekedy plnia úlohu skladovacích priestorov na náradie a vybavenie užitočné pri záhradných prácach. Betónové pivnice sa tiež perfektne osvedčia ako špajze na uskladnenie rôznych potravinárskych výrobkov – ovocia, zeleniny alebo konzerv. Tento typ miestnosti je tiež ideálny na uchovávanie vín a iných alkoholov, ktoré si vyžadujú špeciálne podmienky skladovania. Chlad v betónových pivniciach umožňuje v letných dňoch útek pred horúčavou a silnými slnečnými lúčmi.

Povrchová úprava betónových pivníc – ozdoba dvora

Betónové pivnice umiestnené v zemi umožňujú udržiavať stálu nízku teplotu a správnu vlhkosť. A to po celý rok – bez ohľadu na meniace sa poveternostné podmienky. Ak sú navyše správne namontované, zaručujú tiež dostatočné vetranie.

Je potrebné zdôrazniť, že betónové pivnice sú prvkom záhradnej infraštruktúry, ktorý môže byť nielen užitočný, ale aj vizuálne atraktívny. Stačí takúto pivnicu vhodne upraviť. Je zvykom pokryť celú konštrukciu vrstvou zeme na niekoľko desiatok centimetrov. Ak sa na ňu navrství vrstva najúrodnejšej pôdy, bude možné túto oblasť zaujímavo rozvinúť. Podľa svojich osobných preferencií tam môžete zasiať trávu, sadiť kvety alebo malé kríky. Nič vám nebráni v tom, aby ste jednu zo stien obložili kameňmi a vytvorili si tak zaujímavú skalku. Vďaka takýmto krokom sa betónové pivnice dokonale hodia do konkrétneho usporiadania – budú dekoratívnym bodom a nie odstrašujúcim predmetom v záhrade.

Dodávame betónové žumpy po celom Slovensku

Betónové žumpy