Betónové žumpy ČADCA – čo je to?

Betónové žumpy ČADCA sú podzemné, zvyčajne bez odtoku, nádrže so špecifickými rozmermi, zvyčajne vo forme obdĺžnikového odliatku. Ich primárnou funkciou je vypúšťanie a ukladanie odpadu vyprodukovaného v domácich sanitárnych zariadeniach. Septiky sa stavajú predovšetkým vtedy, keď na danom pozemku nie je možnosť pripojenia bytového domu k verejnej kanalizácii. Malo by sa pamätať na to, že montáž takejto konštrukcie je iba začiatkom. Počas ďalšej prevádzky musia byť betónové žumpy ČADCA pravidelne vyprázdňované, čo je spojené s nákladmi na likvidáciu odpadových vôd.

Betónové žumpy ČADCA – najdôležitejšie výhody

Betónové septiky ČADCA sú dobre izolované, tesné a uzavreté konštrukcie, ktoré zabraňujú vniknutiu splaškov do pôdy. Vďaka tomu je ich použitie úplne bezpečné. Okrem toho sú odolné – nepoškodia sa ani pri vonkajšom zaťažení. Materiály, z ktorých sú také septiky vyrobené, tiež nepoškodia ani chemikálie. Vďaka tomu je možné priestor nad týmto typom nádrže voľne využívať. Môžeme ho využiť na vjazd do nehnuteľnosti alebo vytvoriť parkovisko pre autá patriace členom domácnosti. Ďalšou výhodou betónových žúmp je prijateľná cena, takže náklady na takúto investíciu nie sú extrémne vysoké.

Ako zvoliť optimálnu veľkosť betónovej žumpy?

Pri výbere betónových žúmp ČADCA s konkrétnym objemom zvážte rozmery dostupného priestoru a individuálne potreby (vrátane počtu využívajúcich osôb). Vtedy sa nádrž nebude plniť príliš rýchlo. Tieto konštrukcie sú dostupné v rôznych veľkostiach, a preto si bez problémov nájdete vhodný model – jednokomorový či tiež s dvoma priečkami.

Betónové žumpy ČADCA – zhrnutie

Betónové žumpy ČADCA majú veľa významných výhod, preto sú veľmi obľúbené a stávajú sa zaujímavou alternatívou k nádržiam vyrobeným z plastu. Pri rozhodovaní o takomto riešení by sa však malo pamätať aj na problém, ktorý môže byť pre mnohých ľudí významnou nevýhodou. Ide o to, že betónové žumpy sú ťažké a môžu vážiť až niekoľko ton. Preto je ich preprava na miesto určenia a montáž (t. j. osadenie a stabilizácia v zemi) zložitá a vyžaduje si tiež použitie špecializovaného vybavenia. Preto sa nedá ľahko dostať žeriavom alebo veľkým nákladným autom na každé miesto. Pri plánovaní tohto typu investície to treba zohľadniť.

Potrebujete pomoc?
Dajte mi telefónne číslo - budeme volat'!


    Poskytnutie údajov vo vyššie uvedenom formulári je úplne dobrovoľné, ale je nevyhnutné pre správne spracovanie Vašej žiadosti. Všetky Čítajte viac