Využitie Betónových Žúmp

Čo robiť v situácii, keď sa Vám páči pozemok, ale nie je ani tieň možnosti napojiť sa na mestskú kanalizáciu? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Treba investovať do vhodnej žumpy. Jednou z možností, ktorá sa vyznačuje aj mnohými výhodami, je osadenie betónovej žumpy. Chcete vedieť, prečo a kedy sa oplatí zvoliť toto riešenie? Pozývame Vás, aby ste si prečítali náš článok.

Výhody použitia betónových žúmp

Žumpy vyrobené z betónu majú množstvo výhod. Dôvodom, prečo sú však najčastejšie vyberané, je ich relatívne nízka cena. Pravdou je, že svojim používateľom môžu ponúknuť oveľa viac. V prvom rade treba spomenúť, že ide o konštrukcie zo vzduchotesných betónových zmesí. Tie, ktoré sú odolné voči chemikáliám a presakovaniu vody. Čo to v skutočnosti znamená? V prvom rade to, že sa splašky v nádrži nemôžu dostať von, čím by sa znečisťovalo životné prostredie. Tým sa výhody betónových žúmp nekončia. Môžeme medzi nich zaradiť ešte okrem iného:

  • veľkú hmotnosť nádrže;
  • odolnosť proti mechanickému poškodeniu;
  • odolnosť voči zaťaženiu;
  • sú vyrobené z prírodných ingrediencií.

Betónové žumpy – kedy ich zvoliť?

Už na začiatku sme si povedali, že sú betónové septiky výbornou alternatívou, keď nie je možné napojiť sa na kanalizáciu. Za akých podmienok sa oplatí zvážiť výber tohto typu konštrukcie? Najmä ak sa Váš dom nachádza v mokradiach. Vysoká vodeodolnosť nádrže znamená, že spodná voda nebude problémom. Vďaka vysokej hmotnosti nebude nádrž vytláčaná hydrostatickým tlakom. Navyše je ideálnym riešením aj pre majiteľov letných domov, ktorí si tento druh príjemnosti doprajú len niekoľkokrát do roka.

Betónové žumpy sa odporúčajú aj majiteľom rodinných domov, ktorí nemajú príliš veľké pozemky. Prečo? Pretože v takýchto situáciách sa často stáva, že miestom, kde bude nádrž inštalovaná, je prístupová cesta do garáže. Vzhľadom na to, že betón je odolný voči veľkému zaťaženiu, nemusíte sa obávať, že osobné autá a dokonca dodávky negatívne ovplyvnia jeho fungovanie. Ako vidíte, možnosti použitia betónových žúmp sú pomerne veľké. Vzhľadom na výhody tohto riešenia Vám odporúčame zvoliť si toto riešenie.

Potrebujete pomoc?
Dajte mi telefónne číslo - budeme volat'!


    Poskytnutie údajov vo vyššie uvedenom formulári je úplne dobrovoľné, ale je nevyhnutné pre správne spracovanie Vašej žiadosti. Všetky Čítajte viac